تنها نشریه آموزش بازی‌سازی پارسی زبان

نمایشگاه TGC 2018 کار خود را رسما آغاز کرد

دومین دوره از نمایشگاه TGC، تحت عنوان  TGC 2018 امروز رسما کار خود را آغاز کرد. این نمایشگاه با هدف ارتقای علمی صنعت بازی‌سازی ایران و همین‌طور تسهیل روند صادرات بازی شروع به کار کرده. ابتدای کار افتتاحیه این رویداد با سخنرانی امیر گلخانی به عنوان مجری مراسم شروع شد. سپس حسن کریمی قدوسی و کیت ادواردز به عنوان سخنران‌های ابتدایی افتتاحیه توضیحاتی را ارائه کردند.

حسن کریمی قدوسی، مدیر عامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در صحبت‌های خود به این موضوع اشاره کرد که فرهنگ و هنر، مخصوصا بازی‌های رایانه‌ای موضوعی است که بدون در نظر گرفتن مرز‌ها به کار خود ادامه می‌دهد. از همین‌رو صنعت بازی‌سازی ایران قصد دارد با وجود سختی‌ها و حتی تحریم‌های موجود، پیشرفت خود را در دنیا نشان دهد. کریمی قدوسی در ادامه صحبت‌هایش به این موضوع که TGC بزرگ‌ترین رویداد منطقه است اشاره کرد و گفت: در تلاش هستیم تا به کمک TGC، بازی‌سازان ما سهم حداکثری خود را بازار داخل و خارج ببرند. ایشان در ادامه صحبت‌های خود عنوان کردند که بنیاد در حال توسعه سیستم همگرا برای پیشرفت بیشتر بازی‌سازی در ایران است که در غرفه بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در حال معرفی آن هستند. این سیستم از انتهای تیر ماه، پس از برگزاری یک نشست خبری شروع به کار خواهد کرد. در پایان نیز کریمی قدوسی برنامه‌ها و بخش‌های مختلف بنیاد را معرفی کرد.

پس از حسن کریمی قدوسی، خانم کیت ادواردز، سخنرانی خود را آغاز کردند. ایشان صحبت خود را با اشاره به استقبال علاقه‌مندان از رویداد شروع کردند و گفتند: ما باید به کمک اتفاقات خوبی را رقم بزنیم. با ساخت بازی‌های خوب باید به رشد صنعت بازی‌سازی کمک کنیم. کیت ادواردز در ادامه صحبت‌هایش گفت: من در رویدادهای مختلفی شرکت کرده‌ام و هدفم این بوده که متوجه علاقه و ساختار صنعت بازی‌سازی هر کشور بشوم. باید این نکته را بگویم که مهم نیست محل زندگی شما کجاست، مهم این است که بدرخشید! همه ما می‌توانیم برای موفقیت راهی پیدا کنیم. ایشان در پایان صحبت‌های خود به این موضوع اشاره کردند که فرهنگ و هنر ایرانی موضوعی است که باید به کمک آن بازی‌های جذابی خلاق کنیم. موضوعی که شاید خیلی از ایرانیان به آن توجه زیادی ندارند.

پس از صحبت‌های خانم ادواردز نوبت به Pitch Fest‌ رسید تا ۱۱ بازی برتر برای معرفی به سرمایه‌گذاران معرفی شوند.

Leave A Reply