تنها نشریه آموزش بازی‌سازی پارسی زبان

نابرده رنج، گنج میسر نمی‌شود! | بازینامه دوباره فعالیت خود را از سر گرفت.

دقیقا دو سال و نیم است که مجله بازینامه فعالیت خود را آغاز کرده و در این مدت ۱۹ شماره از این نشریه منتشر شده است. نشریه‌ای که رفته رفته روند کاری‌اش جدی و جدی‌تر شد تا به نقطه‌ای رسید که در حال حاضر در آن ایستاده. بازینامه اتفاقی بود که خود اعضا فکر نمی‌کردند تا به این اندازه دیده شود. جمعی از بازی‌سازها و فعالین حوزه بازی تصمیم گرفتند تا تجربه‌های خود را در قالب یک نشریه ارائه دهند. دوست ندارم دوباره همه چیز مجله را بازگو کنم چون یک بار خیلی مفصل در جشن دوسالگی بازینامه همه چیز بیان شد. تنها موضوعی که می‌خواهم بیان کنم این است که بازینامه متاسفانه همیشه از دوستانش ضربه خورده. متاسفانه چند وقت پیش این برای بار دوم بود که بازینامه گریبان‌گیر اتفاقات عجیبی شد. اتفاقات عجیبی که در عین ناباوری توسط افرادی رخ می‌دهد که همیشه دست دوستی به سمت بازینامه دراز کرده‌اند. به قول یکی از دوستان، رسم مجله شده که هر سری چند نفری در زمانی که همه چیز خوب پیش می‌رود به آن ضربه بزنند و بروند! خلاصه هرطور بود به کمک رفقای همیشگی بازینامه، مشکلات را حل کردیم و دوباره در کنار هم هستیم.

شاید چیزی که باعث می‌شود مشکلات عجیب برای بازینامه رخ دهد این است که خیلی‌ها «نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود» را باور ندارند. خیلی‌ها باور ندارند بازینامه مستقل است و تحت حمایت هیچ ارگانی نیست. خیلی باور ندارند بازینامه علاوه بر اینکه حمایت نمی‌شود، جلوی پایش سنگ هم انداخته می‌شود. عدم باور به این مشکلات باعث می‌شود خیلی از دوستان ما که اتفاقا قدردان کمک‌هایشان هستیم، نیمه راه بدون هیچ دلیلی بازینامه را رها کنند و با این جدایی ناگهانی خود ضربه بدی به کل تیم بزنند. بیان این صحبت‌ها درست نیست و شاید طبق گفته یکی از رفقای بازینامه، کسی نمی‌خواهد بداند بازینامه چطور دوام آورده است. ولی به نظر من لازم است بدانند. خلاصه ماجرا اینکه این دو ماه نبود بازینامه به خاطر عزیزانی بود که یا با دلایل عجیب یا حتی بدون هیچ خبری مجموعه را رها کردند و به آن ضربه زدند. در کنار آن، شرکت «میهن وب‌هاست» در عین ناباوری با انجام حرکتی تکرارنشدنی سرور بازینامه را از بین برد و تمامی اطلاعات از بین رفتند. این موضوع سبب شد تا مشکلات دو برابر شوند. با توجه به پیگیری‌های قانونی انجام شده نیز، این شرکت حق انجام چنین کاری نداشت، اما متاسفانه با توجه به طول کشیدن پروسه‌های پیگیری، مجبور به انصراف از پیگیری شدیم تا زودتر بتوانیم کار را آغاز کنیم. هرچه که بود، این تیم بازینامه بود که دوباره مشکلات را حل کرد و بدون توجه به ضربه زدن‌ها مختلف به راه خود ادامه می‌دهد. شماره بهمن ماه که قرار بود ۳۰ بهمن منتشر شود نیز تا چند روز آینده منتشر می‌شود. شماره اسفند ماه یا ویژه‌نامه عید نیز پایان اسفند ماه منتشر خواهد شد.

حال بهترین فرصت است تا جلد شماره بیستم را نیز منتشر کنیم و این نوید را دهیم که شماره بیستم خیلی زود آماده مطالعه خواهد شد.

Leave A Reply