تنها نشریه آموزش بازی‌سازی پارسی زبان

مدیر عامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای: رسانه‌های تخصصی بازی ساماندهی خواهند شد

مدیر عامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، پس از اختتامیه نمایشگاه TGC در گفت‌وگو با بازینامه عنوان کرد که رسانه‌های تخصصی بازی در ایران به‌زودی ساماندهی خواهند شد.

طی مصاحبه‌ای که با حسن کریمی قدوسی، مدیر عامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای شکل گرفت، ایشان علاوه بر اعلام نظر خود در مورد TGC 2018، در رابطه با رسانه‌های حوزه بازی نیز نظراتی دادند. کریمی قدوسی ابتدا در مورد TGC گفت: من خیلی از نمایشگاه امسال راضی هستم. علی‌رغم سختی‌های بسیاری که داشتیم موفق شدیم نسبت به سال گذشته پنجاه درصد بیشتر سخنران و ناشر به ایران بیاوریم. با اینکه امسال بلیط رایگان ارائه نشد و حتی قیمت بلیط‌ها نیز دوبرابر شد، اما به میزان دوره قبل بازدیدکننده و شرکت‌کننده داشتیم.

مدیر عامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در پاسخ به چگونگی برگزاری TGC 2019 گفت: تمام تلاش خود را می‌کنیم که TGC سال آینده با نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای تهران همزمان برگزار شود. سعی داشتیم امسال این کار را انجام دهیم که متاسفانه امکان‌پذیر نبود. من به شخصه علاقه داشتم که امسال این اتفاق رخ دهد اما تیم اجرا بر این باور بودند که اجازه دهیم یک‌بار دیگر TGC برگزار شود و از روند برگزاری آن مطمئن شویم. البته این را باید بگویم برگزاری همزمان TGC و نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای تهران نیازمند تایید و همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. زیرا برگزاری این دو رویداد، بودجه زیادی نیاز دارد. امیدواریم که با تایید و همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این اتفاق سال آینده رخ دهد.

حسن کریمی قدوسی در رابطه با رسانه‌های تخصصی بازی و حضور آن‌ها در نمایشگاه عنوان کرد: حضور رسانه‌های بازی در TGC بسیار عالی بود. در نظر دارم به‌زودی با حضور رسانه‌های تخصصی بازی در بنیاد نشستی برگزار کنم و صحبتی با آن‌ها داشته باشم. پیرو صحبت صورت گرفته با وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز قرار شد، جلسه‌ای با معاون مطبوعاتی ارشاد جلسه‌ای شکل بگیرد تا رسانه‌های تخصصی بازی در ایران در قالب یک پکیج به رسمیت شناخته و ساماندهی شوند و پس از آن رسانه‌های تخصصی در ایران ماهیتی رسمی به خود بگیرند.

عکاس: مهلا دلجویی

Leave A Reply