تنها نشریه آموزش بازی‌سازی پارسی زبان

مافیا با چاشنی سوپرنچرال

کمتر کسی پیدا می‌شود که تا به حال مافیا بازی نکرده باشد؛ مخصوصا وقتی در جمعی دوستانه قرار می‌گیرید، مافیا یکی از گزینه‌های اصلی است. حالا به این فکر کنید که به مافیا کمی جادو هم اضافه شود!

شب مافیا بازی تیم دورهمی است و در حال حاضر، بسته الحاقی Dark Expansion نیز به آن اضافه شده است. این اولین اکسپنشن برای یک Board Game ایرانی است که در نوع قابل تقدیر است. در این بسته نقش‌ها و ویژگی‌های جدیدی به بازی اضافه شده که تنوع بالایی به این عنوان داده است. نقش‌هایی که مانند برخی  expansion pack‌های بازی‌های دیجیتالی، با حفظ قالب بازی اصلی، کمی از دنیای واقعی خود بازی دور می‌شوند و حال و هوای جدیدی به آن اضافه می‌کنند. نقش‌هایی مثل گرگینه (warewolf)، جادوگر، ناقل، مجهول و هزار چهره از نقش‌هایی هستند که به این اثر اضافه شده‌اند. معمولا در بازی‌هایی مانند مافیا، دو جناه وجود دارد که بازیکنان از هویت هم اطلاعی ندارند و از روی رفتار باید هویت یکدیگر را حدس بزنند. حالا تصور کنید جناه سومی وسط بیاید که ارتباطی با دو جناه دیگر ندارد و در آن اکثرا هر شخص سعی می‌کند به هدف خودش برسد. حالا به این گروه جدید، قدرت‌های ویژه و جدید هم اضافه کنید؛ نتیجه لذت‌بخش می‌شود. علاوه بر این نقش‌ها، قوانینی مثل challenge و دَنگ هم وارد بازی شده‌اند که باعث می‌شوند اتهام زدن‌ها  قبل از خود رای‌گیری و از ابتدای هر روز شروع شوند که برخوردها و بحث‌ها و درنتیجه هیجان بازی را چند برابر می‌کند.

تیم دورهمی با موفقیت‌های قبلی خود نشان داد که به خوبی بلد است یک بازی خوب و جذاب خلق کند و با معرفی این expansion pack‌ راه خود را برای ادامه مسیر هموار کرد.

گزارشگر رویداد معرفی: آراد سعدآبادی

Leave A Reply